Anasayfa - Hizmetlerimiz - Kalorifer ve petek temizliği
 

Kalorifer ve petek temizliği

     Firmamız temizlik sektöründe 8 yıllık tecrübesinin ardından yeni bir şirket kurarak yine sektörde hizmet vermeye devam etmektedir.

      Tecrübeli personel, doğru kimyasal teknolojik ekipman ve garantili hizmet ile siz müşterilerine yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

       ÜCRETSİZ keşif hizmetimizden yararlanın, sizlerinde güçlü ve güvenilir yardımcınız olalım…

      Güler yüzlü, dinamik, temizlik konusunda profesyonel kadromuzla iş yeri, büro ve ofis petek temizliği ve normal temizlik sorununuza son veriyoruz. Ayrıca Dış Cephe asansörümüzle 65 mt. kadar hizmet vermekteyiz.

Profesyonel Ekipman
Sorunlarınıza son teknoloji ithal cihazlarımızla ve tesisatlardaki tıkanılık ve temizleme işleri için özel olarak üretilmiş kimyasallarımızla müdahale ediyoruz.
Uzman Ekip
Petek temizliği konusunda uzman, yıllarca tesisat işi yapmanın tecrübe ve birikimiyle profesyonelleşmiş ekibimiz siz değerli müşterilerimize en iyi şekilde hizmet veriyoruz.
7/24 Servis
Ekibimizle her gününün her saati hizmetinizdeyiz. Bütün tesisat sorunlarınız için bize ulaşabilirsiniz
 
Petek Temizliği: 
Belirli bir zaman sonra peteklere yapılması gereken bir bakımdır. Kombi bakımı ve petek temizliği farklı işlemlerdir. Kombi her ne kadar stabil çalışsada yada en kaliteli kombiyede sahip olsanız bile petekler ısı transferini ve dolaşımı tam sağlayamazsa olması gereken ısıyı sağlamak pek mümkün olmaz. Peteklerde ve kombi içerisinde belirli miktarlarda sabit su bulunur ve kombi yıllarca aynı suyu ısıtarak çevirir. Zamanla sudaki değişimle birlikte yoğunlaşma ve sürtünme ile oluşan tortu, kurum, kireç ve çamurlaşma gibi ağırlaşan materyalleri petek, diplerine bırakır, bununla birlikte peteklerin alt geri dönüş vanaları daralabilir yada peteklerin kanalları tıkanabilir. Su dolaşımı zorlaşır yada su peteğin tüm kanallarına nufus edemez duruma gelebilir. Petek temizliğide bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak, içlerinde biriken kurumu temizlemektir. Bu noktada şunu düşünebilirsiniz; “her yıl tahliyeden suyu boşaltıp kombiye yeni su dolduruyorum su tazeleniyor.” Suyu boşaltmanız peteklerin dip ve kanallarındaki kurumu çıkarmaz aynı zamanda yeni ilave edilen suyun oksijen oranı yüksek olacağından metal yüzeylerde kireç oluşumu hızlanır. Kısacası bu işlem yararlı bir işlem değildir. Bu şekilde petek temizliği yapıldığını iddia eden ustalar ve teknik servis elemanlarını dikkate almayınız.

Petek Temizliği

•Isınma sorunlarınız varsa, iyi ısınamıyorsanız,
•Radyatörleriniz beklediğiniz ısıyı vermiyorsa,
•Radyatörlerin üstü ısınıp alt kısımları ısınmıyorsa,
•Dereceyi yükselttiğiniz halde ısınamıyorsanız,
•Ödediğiniz doğalgaz faturasının, ısınma derecenize göre fazla olduğunu yada ödediğiniz doğalgaz faturasına göre ısınma konforunuzun düşük olduğunu düşünüyorsanız
İşte Sebepler :
Yıllarca kullandığınız tesisat ve radyatörlerinizde kimyasal yıkama yaptırmadıysanız.
Yıllarca merkezi sistem ( kömür-fuel oil ) ısıtmada kullandığınız radyatörleri değiştirmeden kombi ile ısıtmada da kullanmaya devam ediyorsanız.
Kombi eşanjör-boru ve radyatörleriniz kireç,kışır katmanlara tıkanmış, yerden ısıtma sisteminizdeki plastik borularda aşırı çamurlaşma olmuştur.
Unutulmamalı ki 1 mm’lik kireç, kışır tabakası yaklaşık %7-8 oranında verimlilik kaybına neden olur.
Kombi ve tesisatınızda, kullanım yılında, kullanılan suyun sertlik derecesine bağlı olarak sisteminizde oluşmuş kireç ve katmanlar sizin her yıl yaklaşık %30’lara varabilecek oranlarda fazla fatura ödemenize neden olur.
Makine sisteme bağlanması çok kolaydır herhangi bütün peteklerin sökülmesi gerekmez eviniz pislenmeden ve çok kısa sürede petekleriniz ilk gün ki verimliliğine ulaşır.
 
 
 
 
 
 
Trabzon Tesisat konusunda uzman ekibi ile tesisatınızı hızlı ve güvenilir temizlik ve bakım hizmetleri vermektedir.
Gezici servis ekibimiz ile haftanın 7 günü hizmet veren firmamız müşteri memnuniyeti ilkesi ile kaliteyi birleştirmektedir.
Özel Makine ve Kimyasal ilaçlar ile yaptığımız temizlik işlemleri ile tesisat, panel radyatörleriniz ilk günkü performanslarını tekrar sağlamaktadır, unutmayınız ki bakımı ve temizliği yapılan kombi ve tesisatınız daha yüksek performans ve daha düşük yakıt tüketimi ile hem cebinizi hem sağlığınızı koruyacaktır.
 
 

Adres:  İtfaiye Karşısı Şenol Güneş Bulvarı No 34 Ortahisar TTRABZON/TÜRKİYE
Telefon:  +90 462 325 81 02  Cep : 0 554 681 33 10

E-Mail: info@filltemizlik.com